Trendy w branży grzewczej na najbliższe lata

ogrzewanie

Kolejne lata w branży grzewczej, to stosowanie sprawdzonych, innowacyjnych rozwiązań. Nadal popularne będą kotły na ekogroszek i pellet. Urządzenia są sprawdzone i pozwalają ogrzewać budynki ekologicznym i tanim paliwem.

Trendy w branży grzewczej na najbliższe lata

Budując lub remontując dom, zastanawiamy się, jaki wybrać rodzaj ogrzewania. O wyborze decyduje kilka aspektów, takich jak: koszty utrzymania, inwestycji i ekologia. Rozwijająca się wciąż technologia, pozwala wprowadzać rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić na ogrzewaniu domów i wody, a przy tym jest przyjazna dla środowiska, minimalizująca powstawanie smogu. Zakład Ślusarsko-Kotlarski Krzysztof Adamkiewicz, zgodnie z trendami na najbliższe lata oferuje m.in. kotły na pellet. Urządzenia są nowoczesne, mają regulację mocy cieplnej i automatyczne sterowanie, a dodatkowo wyróżniają się niewielkim kosztem ogrzewania i prostą obsługą. Stosowany pellet do ogrzewania, jest odpadem drzewnym sprasowywanym pod wysokim ciśnieniem. Paliwo ma wysoką wartość opałową, jest ekologiczny, pozbawiony szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów, nie powoduje zanieczyszczeń powietrza dwutlenkiem węgla.

Kotły na pellet

Kotły na pellet ma wiele zalet, jedną z nich jest niska zawartość popiołu. Kocioł jest rzadziej otwierany, w związku z tym nie pozostawia wiele pyłu podczas spalania.  Urządzenie jest wydajne, a czyszczenie nie wymaga większego wysiłku. Piec jest bardzo łatwy w obsłudze, ponieważ posiada automatycznie sterowany podajnik. Użytkownik musi napełniać zbiornik i usuwać popiół. Jeśli programowanie, rozpalanie i wyłączanie odbywają się w cyklu tygodniowym, po włożeniu opału, może funkcjonować samodzielnie, przez ten czas. Kiedy pojawi się problem z odprowadzaniem z przegrzaniem lub odprowadzaniem dymu, kocioł automatycznie się wyłączy, co zapewnia bezpieczeństwo. Kocioł wyposażony jest również w system gaszenia płomienia. Zapobiega przedostawaniu się ognia do zasobnika z opałem, więc nie dojdzie do samozapłonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *