Ogrzewanie pelletem – zalety rozwiązania

mężczyzna wsypujący pellet do pieca

Ogrzewanie domu i wody użytkowej pochłania dużą część budżetu domowego, dlatego poszukujemy sposobu grzewczego, który pozwoli zmniejszyć koszty. Jednym z tanich, a przy tym ekologicznych rozwiązań są kotły na pellet. Opał jest wysokokaloryczny, a podczas spalania pozostawia niewielką ilość popiołu, a przy tym nie wydziela nieprzyjemnej woni.

Ogrzewanie pelletem — zalety rozwiązania

Pellet występuje w postaci małych granulek, produkowany jest z odpadów drzewnych. Służy jako ekologiczny opał do ogrzewania budynków. Cieszy się zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych, ze względu na szereg zalet. Przede wszystkim jego cena jest bardzo atrakcyjna. Pellet jest jednym z najtańszych materiałów opałowych, a przy tym wysokokalorycznych. Ten niepozorny granulat ma wyższą wartość opałową od drewna. Jest naturalnym paliwem, bez sztucznych dodatków i doskonale zachowuje się podczas spalania, ponieważ nie pozostawia praktycznie popiołu. Powstający pył jest łatwy do usunięcia, przez co piec nie wymaga szczególnego czyszczenia. Jednak najważniejszą zaletą pelletu jest brak szkodliwych substancji, wydzielających się podczas eksploatacji.

Kotły na pellet

Piece na pellet są nowoczesne, efektywne i proste w obsłudze, a przy tym zautomatyzowane. Pozwalają optymalnie ogrzewać budynki o powierzchni do 300 m². Kotły, jakie oferuje Zakład Ślusarsko-Kotlarski Krzysztof Adamkiewicz wybierane są do większych: domów jednorodzinnych, budynków biurowych i lokali usługowych, ale też do mniejszych obiektów. Wmontowane czujniki, kontrolują temperaturę i detektor płomieni. Dodatkową zaletą jest samodzielne rozpalanie i gaszenie oraz samoczyszczenia. Piece są efektywne, więc nie tracą energii cieplnej. Kiedy pojawi problem z przegrzaniem lub odprowadzaniem dymu, urządzenie wyłącza się automatycznie, co zapewnia bezpieczeństwo domownikom.  Jest bezobsługowe, więc wygodne w użytkowaniu. Każdy z kotłów zaliczany jest do 5. klasy spalania, spełnia normę PN – EN 303 – 5:2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *