Showing all 11 results

Kotły na pellet

Piece na pellet są nowoczesnym rozwiązaniem efektywnego i ekologicznego ogrzewania budynków o różnych funkcjonalnościach. Mają nieskomplikowaną konstrukcję, a dodatkowo są w dużym stopniu zautomatyzowane, co wpływa na ich proste użytkowanie. Do jednych z najpopularniejszych należy piec na pellet 25 kW. Jest to moc, która pozwala optymalnie ogrzać powierzchnię do 300 m² w przypadku nowego budownictwa. Dlatego piec 25 kW jest najczęściej wybierany do domów o dużych powierzchniach lub do budynków biurowych czy większych lokali usługowych. W naszej ofercie znajdują się również kotły o mocy od 12 kW idealne do ogrzania powierzchni do 150 m² lub o mocy 150 kW, które są w stanie efektywnie ogrzewać powierzchnie nawet do 1500 m².

Piec na pellet z podajnikiem musi być dostosowany nie tylko do metrażu budynku, lecz także jego kubatury i zapotrzebowania mieszkańców na ciepłą wodę użytkową. Nie bez znaczenia jest też typ budownictwa i materiały zastosowane do stworzenia obiektu. Przed wyborem odpowiedniego pieca warto przeanalizować roczne zużycie energii niezbędnej do ogrzewania w podobnych budynkach, a także upewnić się, że w nieruchomości nie ma nieszczelności, które mogłyby powodować nadmierną utratę ciepła.

Piece z palnikiem na pellet KIPI

Dostępne w naszej ofercie kotły CO na pellet mają wbudowany palnik na pellet KIPI, specjalnie dostosowany do spalania tego rodzaju paliwa. W palniku KIPI zainstalowane są czujniki kontrolujące temperaturę oraz detektor płomieni. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że piece na pellet samodzielnie się rozpalają oraz gaszą, a co więcej mają opcję samoczyszczenia. Dzięki temu piec pracuje przez cały czas efektywnie, nie tracąc energii cieplnej. Warto również podkreślić, że palnik na pellet KIPI jest ekologiczny, ponieważ surowiec używany do opału pochodzi z odpadów drzewnych oraz produktów ubocznych rolnictwa. W ten sposób do środowiska podczas spalania nie są emitowane szkodliwe substancje. Każdy z naszych pieców pelletowych spełnia 5 klasę spalania według normy PN – EN 303 – 5:2012. Pozwala to na legalne korzystanie z urządzeń w budynkach mieszkalnych. Aktualne przepisy zabraniają bowiem używanie kotłów o klasie 4 lub niższej.

Piece na pellet pozwalają na uzyskanie wysokiej wydajności przy zastosowaniu niewielkich ilości opału. Pellet wykazuje bowiem dobrą kaloryczność przy stosunkowo małej masie. Sprzedajemy zwłaszcza piece CO na drewno, pellet lub węgiel w wersji zasypowej. Pozwalają one na wygodne ustawienie nawet w niewielkich kotłowniach, a także łatwe uzupełnianie od góry.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych kotłami na pellet. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu!