Showing all 4 results

Piec CO na drewno

Piec CO na drewno to jedna z wielu metod ogrzewania budynku. Takie urządzenia musza być zgodne z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi wpływu kotłów na środowisko. Obecnie dopuszczalne jest używanie jedynie pieców na drewno o klasie 5 lub wyższej. Takie urządzenia nie powodują nadmiernego zanieczyszczenia powietrza i są zgodne z aktualnie obowiązującymi normami.

Oferujemy piec na zgazowanie drewna w wersji zasypowej. Takie urządzenie ma niewielkie wymiary połączone z dużą mocą. Pozwala na ogrzewanie budynków o powierzchni nawet ponad 200 m2, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca w kotłowni. Piece zasypowe pozwalają na spalanie całych szczap drewna, co nie jest możliwe w przypadku większości modeli z zasobnikiem. Kotły CO w wersji zasypowej są cenione zwłaszcza przez osoby, które nie dysponują zbyt dużą przestrzenią w kotłowni lub piwnicy, by zamontować większe i bardziej skomplikowane urządzenia.

Oferujemy piece CO w wielu wersjach. To modele o mocy od 8 do nawet 25 kW. Pozwalają one na wykorzystanie w małych domach jednorodzinnych, a także w dużych budynkach, także firmowych. Pomagamy naszym klientom dobrać właściwy model do zapotrzebowania na ciepło w danym obiekcie. Dostępne piece są zgodne z wymaganiami Eco Design i Ekoprojekt. Spełniają one także normy wynikające z nowych przepisów dotyczących metod ogrzewania budynków. Wyposażono je w miarkownik ciągu oraz elementy wykonane z żeliwa, odpornego na wysokie temperatury powstające podczas spalania drewna.

Zapraszamy do kontaktu. Z chęcią przedstawimy szczegółowe parametry naszych pieców CO na drewno i pomożemy dobrać odpowiedni model do danego budynku.