Showing all 11 results

Kotły na ekogroszek

Piece na ekogroszek są często wybierane jako źródło energii cieplnej w budynkach. Ekogroszek pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska naturalnego, ponieważ zawiera niewielką ilość miału. To paliwo opałowe jest pochodną węgla kamiennego, jednak ma mniejszą zawartość siarki oraz substancji niepalnych. Ponadto ekogroszek posiada zróżnicowaną kaloryczność, która odpowiada za efektywne spalanie oraz wydajność, z jaką pracuje palnik na ekogroszek. Wszystkie piece na ekogorszek dostępne w naszej ofercie posiadają ECO Design, czyli certyfikat potwierdzający mniejszą szkodliwość dla środowiska naturalnego podczas spalania paliwa opałowego. Certyfikat ten pozwala ubiegać się o dofinansowanie do zakupu pieca na ekogroszek.

Nasze kotły na ekogroszek

W naszej ofercie znajdują się kotły ECO Design z automatycznymi podajnikami na paliwo opałowe. Jest to duże ułatwienie pozwalające na wydajne działanie pieca oraz ograniczające konieczność manualnego uzupełniania paliwa w komorze spalające. Dysponujemy modelami o mocy od 8 kW doskonale sprawdzającymi się do ogrzania niewielkich budynków do 90 m² oraz posiadamy piece o mocy do 50 kW przystosowane do ogrzewania powierzchni do 550 m². Ponadto każdy oferowany przez nas piec spełnia wymagania normy 5 klasy. Oznacza to, że piec na ekogroszek 5 klasy jest bardziej przyjazny dla natury. Decydując się na takie rozwiązanie, nasi Klienci nie tylko zyskują prosty sposób na ogrzanie budynku, ale jednocześnie dbają o Planetę.

Jeśli posiadasz dodatkowe pytania odnośnie oferowanych przez nas pieców na ekogorszek, to zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu.