Showing all 11 results

Kotły na ekogroszek

Piece na ekogroszek są często wybierane jako źródło energii cieplnej w budynkach. Ekogroszek pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska naturalnego, ponieważ zawiera niewielką ilość miału. To paliwo opałowe jest pochodną węgla kamiennego, jednak ma mniejszą ilość siarki oraz substancji niepalnych. Ponadto ekogroszek wykazuje zróżnicowaną kaloryczność, która odpowiada za efektywne spalanie oraz wydajność, z jaką pracuje palnik na ekogroszek. Wszystkie piece na ekogorszek dostępne w naszej ofercie są zgodne z ECO Design, czyli certyfikatem potwierdzającym mniejszą szkodliwość dla środowiska naturalnego podczas spalania paliwa opałowego. Pozwala on ubiegać się o dofinansowanie do zakupu pieca na ekogroszek.

Kotły na ekogroszek stanowią alternatywę m.in. dla pieców na pellet z podajnikiem, które również wchodzą w skład naszego asortymentu. To od użytkownika zależy, jaki typ paliwa wybierze.

Nasze kotły Eco Design

W naszej ofercie znajdują się kotły ECO Design z automatycznymi podajnikami na paliwo opałowe. Jest to duże ułatwienie pozwalające na wydajne działanie pieca oraz ograniczające konieczność manualnego uzupełniania paliwa w komorze spalające. Dysponujemy modelami o mocy od 8 kW doskonale sprawdzającymi się do ogrzania niewielkich budynków do 90 m², a także sprzedajemy piece o mocy do 50 kW przystosowane do ogrzewania powierzchni do 550 m². Ponadto każdy oferowany przez nas model spełnia wymagania normy 5 klasy. Oznacza to, że piec na ekogroszek 5 klasy jest bardziej przyjazny dla natury. Decydując się na takie rozwiązanie, nasi Klienci nie tylko zyskują prosty sposób na ogrzanie budynku, ale jednocześnie dbają o planetę.

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie oferowanych przez nas pieców na ekogorszek, zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w wyborze odpowiedniego modelu. Sprzedajemy nasze piece na ekogrszek w Pleszewie. Docieramy z ofertą także do mieszkańców okolicznych terenów.

Piec na ekogroszek 5 klasy

W 2018 roku zatwierdzono przepis, który ograniczył możliwość korzystania z kotłów niskich klas. Obecnie dopuszczalny jest tylko piec na ekogroszek 5 klasy lub wyższej. Takie urządzenia emitują mniejszą ilość zanieczyszczeń, dlatego są zgodne z wymaganiami dotyczącymi troski o środowisko. Piece te podlegają również dofinansowaniu, co pozwala na ograniczenie kosztów związanych z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania.

Oferujemy piece na ekogroszek, które różnią się od siebie mocą, a więc przeznaczeniem. Sprzedajemy modele pozwalające na zastosowanie zarówno w małych domach, jak i większych budynkach mieszkalnych czy firmowych. Pomagamy dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb danego użytkownika.