Jakie korzyści daje zastosowanie kotłów z certyfikatem Eco design?

technologia grzewcza

Współczesne wymagania dotyczące kotłów centralnego ogrzewania są dość restrykcyjne. Na rynku pojawiają się m.in. urządzenia z certyfikatem Eco Design. Czym dokładnie jest ta norma i jakie korzyści niesie za sobą instalacja kotłów spełniających jej wymagania? Poznaj zalety pieców zgodnych ze standardem Eco Design.

Czym są kotły z certyfikatem Eco Design?

Kotły z certyfikatem Eco Design są zgodne z tzw. ekoprojektem. Dotyczy on wymagań energetyczno-emisyjnych. Obowiązujące przepisy nakładają na użytkowników konieczność stosowania wyłącznie kotłów 5 klasy lub wyższej, spełniających normę  PN-EN 303–5:2012. Emitują one znacznie mniej zanieczyszczeń niż piece powszechnie wykorzystywane jeszcze kilka lat temu.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie piece o klasie 5 lub wyższej są zgodne z wymaganiami Eco Design. W naszym sklepie znajdziesz kotły tego typu w wielu wariantach – w wersji na pellet, ekogroszek, węgiel czy drewno. To urządzenia ekologiczne i niezwykle wydajne.

Dlaczego warto postawić na kotły Eco Design?

Kotły zgodne z Eco Design są przede wszystkim ekologiczne. Emitują o około 90% mniej szkodliwych substancji, które trafiają do powietrza. Piece tego typu są też znacznie wydajniejsze. Pozwalają na uzyskanie nawet kilkudziesięcioprocentowej oszczędności w skali roku. Umożliwiają bowiem uzyskanie odpowiedniej temperatury, spalając znacznie mniej paliwa. Przy obecnych cenach surowców opałowych może to mieć ogromne znaczenie dla budżetu w danym gospodarstwie domowym.

Kotły Eco Design cechują się też wysoką sprawnością. Są droższe niż modele bez tego certyfikatu, ale pozwalają na wykorzystywanie przez wiele lat bez niespodziewanych usterek. To urządzenia nowoczesne, wyposażone w szereg innowacyjnych technologii. Większością z nich można sterować z użyciem elektronicznego panelu. Kotły tego typu zwykle samodzielnie obliczają ilość paliwa niezbędnego do uzyskania odpowiedniej temperatury w budynku, a także automatycznie dozują surowce opałowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *